Bio kosmetyki dla naszych dzieci

Delikatna skóra małego dziecka wymaga wyjątkowego traktowania. Szczególnie istotny jest właściwy dobór kosmetyków. Choć półki w sklepach z akcesoriami dla dzieci pełne są tego typu asortymentu, tak naprawdę tylko niektóre z nich spełniają wszystkie kryteria, jakimi powinniśmy kierować się przy ich wyborze.

Dokonując wyboru kosmetyków dla małego dziecka, nie powinnaś stawiać na ich ilość, ale na jakość. Tak naprawdę nadmiar różnego rodzaju specyfików, zamiast pomóc wrażliwej skórze noworodka, mógłby mu zaszkodzić. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego kosmetyku dla maluszka, dokładnie przestudiuj jego etykietę. Warto sprawdzić nie tylko skład, ale także to, czy posiada on rekomendacje  lub certyfikaty, które poświadczają jego jakość.

Gdzie kupić dobre bio kosmetyki dla niemowląt?

Niestety wiele kosmetyków dla niemowląt bio jest tylko z nazwy. W rzeczywistości, po przeczytaniu etykiety w ich składzie znajdujemy szereg substancji, które dla małego dziecka mogą okazać się szkodliwe i podrażniające.

Zatem gdzie bez obaw szukać bio kosmetyków dla małych dzieci?

Warto przyjrzeć się asortymentowi sklepów, które stawiają na wysoką jakość produktów oferowanych dla niemowląt. Jeśli zaufanie klientów i renoma są dla nich ważniejsze od szybkiego zarobku, z pewnością będą oferować  produkty najwyższej jakości, w pełni zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Wyśrubowane normy, jakimi posługują się producenci bio kosmetyków oferowanych w sklep dziecięcy sprawiają, że w pełni można im zaufać. Decydując się na ich zakup, zyskujesz pewność, że dostarczasz dziecku pozbawione szkodliwych substancji specyfiki. A co można przeczytać na ich etykiecie? Po pierwsze to, że kosmetyki posiadają Certyfikat Produktów Bio Eco – AIAB. Po drugie, że w 100 % wytworzone zostały ze składników pochodzenia naturalnego, a także że zawarte w nich wyciągi roślinne nie pochodzą z roślin modyfikowanych genetycznie (GMO). Po trzecie, że produkt został przebadany dermatologicznie, a po czwarte, że nie posiada takich szkodliwych substancji jak: parabeny, parafiny, fenoksyetanol, PEG, silikony i barwniki.

Jakie bio kosmetyki mogę kupić?

Wśród biokosmetyków znajdziesz wiele z tych, które potrzebne ci będą do właściwej pielęgnacji noworodka i niemowlęcia. A zatem z powodzeniem kupisz:

  • płyn do mycia ciała i szampon do włosów,
  • łagodzący żel na ząbkowanie,
  • oliwkę do masażu,
  • krem do ciała,
  • pastę do ząbków (dla starszych dzieci),
  • oraz bio krem do pielęgnacji pupy.

Oprócz kosmetyków warto zainwestować także w bio detergenty, których użycie zminimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień u dzieci. Ecobio płyn do prania dziecięcych ubranek, odplamiacz, czy płyn do dezynfekcji butelek to tylko niektóre z dostępnych bio detergentów.

O zasadności użycia tego, czy innego kosmetyku rodzice powinni decydować na podstawie ich składu oraz posiadanych atestów i certyfikatów. Brak substancji zapachowych, barwiących i konserwujących to jeden z najistotniejszych czynników wyboru dbających o zdrową skórę dziecka rodziców.