Dobroczynne właściwości aloesu

Dobroczynne właściwości aloesu

Preparaty z aloesu cieszą się dużą popularnością, jednak jego właściwości były znane już wiele lat wcześniej. Stosowali go starożytni Grecy, a w cywilizacji chińskiej aloes był traktowany jako roślina magiczna. Choć w przeszłości nie wiedziano dokładnie, skąd wynikają jego właściwości, dziś potwierdzają je liczne badania laboratoryjne, które dowodzą, jak wielki potencjał drzemie w tej roślinie. Nie dziwi zatem fakt, że powstają z niej doskonałe kosmetyki oraz suplementy diety.

Czym jest IASC?

Decydując się na korzystanie z produktów aloesowych, warto zwracać uwagę na ich jakość oraz skuteczność. Czego należy oczekiwać? – Przede wszystkim czystości preparatów. Tę mogą zagwarantować wyroby, które uzyskały certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (International Aloe Science Council – IASC).

Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu to organizacja zrzeszająca plantatorów, wytwórców i dystrybutorów produktów aloesowych, a także lekarzy, badaczy i naukowców. Celem utworzenia organizacji była popularyzacja wśród społeczeństwa wiedzy na temat aloesu oraz jego właściwości, prowadzenie badań nad tą rośliną i dbanie o jakość dostępnych na rynku produktów z jej udziałem.

International Aloe Science Council przyznaje swój certyfikat wyłącznie produktom, które cechują się odpowiednim składem oraz sposobem produkcji. Zawartość aloesu nie może być w nich mniejsza niż 15%. W przeciwnym razie wyrób może nie być wystarczająco skuteczny.

Przyznanie certyfikatu IASC nie jest łatwe. Poprzedza je szereg szczegółowych badań, które mają potwierdzić jakość produktu. Co więcej, certyfikat przyznaje się wyłącznie na 12 miesięcy. Jeśli firma jest zainteresowana przedłużeniem certyfikatu, konieczne jest ponowne przeprowadzenie badań. Ponadto produkty poddawane są wyrywkowym kontrolom także wtedy, gdy posiadają już certyfikat. Dzięki temu możemy być pewni, że kupując produkty oznaczone tym znakiem jakości, rzeczywiście otrzymujemy wysokiej jakości preparaty, które spełniają rygorystyczne standardy IASC.

Produkty Forever Living

Pierwszym na świecie produktem, któremu przyznano certyfikat IASC, był miąższ Aloe Vera wytwarzany przez firmę Forever Living Products. O jego jakości świadczy nie tylko fakt przyznania tego certyfikatu, ale również to, że wspomniany preparat przez wiele lat nieustannie (począwszy od 1982 roku aż do chwili obecnej) zachowuje do niego prawo. Dowodzi to czystości produktu, która przekłada się na jego skuteczność.

Pieczęć Aprobaty IASC, którym może się pochwalić miąższ Aloe Vera od Forever Living Products, nie jest jednak jedynym przyznanym mu certyfikatem. Oprócz niego produkt uzyskał również: Certyfikat koszerności, Certyfikat Halal oraz Islamską Pieczęć Aprobaty. Co więcej, jest to preparat odpowiedni dla wegetarian i wegan, a zapakowany w ekologiczne, w 100% – tach biodegradowalne opakowanie – także przyjazny dla środowiska naturalnego.

Pomimo licznych zalet miąższu Aloe Vera i potwierdzenia (także przez współcześnie prowadzone badania naukowe) jego właściwości, warto pamiętać, że taki preparat nie dla każdego może być odpowiedni. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. W rzeczywistości sprowadza się to do konieczności zasięgnięcia opinii lekarskiej przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu. Z podobnej konsultacji powinny skorzystać osoby z chorobami przewodu pokarmowego (jelit, wątroby lub woreczka żółciowego) albo uczulone na którykolwiek ze składników produktu.