Dodatki do kawy, czyli urozmaicamy aromatyczny napój

Dodatki do kawy są w stanie sprawić, że jeden z naszych ulubionych napojów będzie smakował jeszcze lepiej, a do tego zostanie podany w ciekawy sposób. Możemy przebierać pośród akcesoriów ułatwiających dozowanie bitej śmietany do kawy mrożonej czy też tworzenie wzorków na wierzchu. Równie dobrze można pokusić się o cukier w paluszkach czy smakowe syropy i przyprawy. Sprawdzamy, w jaki sposób urozmaicić kawę.

Dodatki do kawy – dla wydobycia smaku

Zacznijmy od dodatków typowo spożywczych. Takich, dzięki którym kawa będzie nie tylko słodką, ale zyska na jeszcze ciekawszym smaku. Do tego wizualnie zaskoczy i sprawi, że chętniej po nią sięgniemy. Do wyboru mamy rozmaite ciasteczka, (nie)zwykły cukier, śmietanki i bitą śmietanę oraz całą gamę aromatycznych przypraw.

Smakowite dodatki do kawy to przede wszystkim syropy. Zimą przypominające pachnące pierniki lub wzbogacone o aromaty korzenne. Takie syropy możemy bez problemu kupić w większości sklepów spożywczych i dodawać je wedle uznania. Poza tym mamy cały szereg przypraw. Pojedynczo kupowanych, jak laska wanilii oraz tradycyjnie – cynamon. Do tego wiórki czekoladowe. Fajnym pomysłem jest wybór gotowych mieszanek przypraw do kaw, w których mogą być połączone przyprawy korzenne, do tego imbir. W zależności od wybranej kompozycji, uzyskamy nie tylko ciekawy smak, ale i pobudzimy nasz organizm do działania.

Cukier biały lub trzcinowy nabierany łyżeczką? To przeżytek! Wystarczy postawić na kostki cukru, które łatwo się dozuje i ładnie wyglądają podane na stole. Innym rozwiązaniem jest cukier w formie paluszków, który zanurza się w filiżance z gorącą kawą, a ten się rozpuszcza.

Do tego śmietanki i bite śmietany z opcją dozowania przez specjalne końcówki, by uzyskać atrakcyjny wizualnie dodatek.

Ozdób swoją kawę

Bariści potrafią zaskoczyć. Te wzory, które oni uzyskują na kawie są tak wyjątkowe, że czasami aż nie chce się jej pić! Szkoda tak misternie wykonanej pracy. Z drugiej strony takie wzorki możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy zakupić zestaw szablonów do dekoracji i podamy swoim gościom kawę niczym z wykwintnej kawiarni.

Jeśli bez kawy z mleczną pianką nie wyobrażamy sobie codziennych poranków, koniecznie musimy wyposażyć się w spieniacz do mleka. Zamiast kupować ekspres, który pozwala uzyskać rozmaite rodzaje kaw, wybierzmy swój ulubiony gatunek, zaparzmy wedle wskazań, a spienione i gorące mleko dolejemy na sam wierzch. Taniej, samodzielnie, w ulubionych proporcjach. Takie urządzenia – dodatki do kawy pozwalają w domowym zaciszu spełnić swoje marzenie o byciu baristą!

Nie musimy już wybierać się do kawiarni, by wypić ulubiony napój i do tego podany w piękny sposób. Mamy tak wiele możliwości, by zrobić to w domu! Dodatki do kawy to idealny sposób. Wykorzystajmy dostępne produkty.