Granitowy zlewozmywak - wady i zalety

Granitowy zlewozmywak – wady i zalety

Elegancka i funkcjonalna kuchnia to marzenie wielu inwestorów. W jego spełnieniu może pomóc granitowy zlewozmywak. Jego liczne zalety zachęcają wiele osób, a to przekłada się na jego rosnącą popularność. W efekcie zlewozmywaki z granitu coraz częściej pojawiają się we współczesnych aranżacjach.

Warto zwrócić uwagę, że oprócz tych granitowych na rynku dostępnych jest też wiele zlewozmywaków wykonanych z innych materiałów. Pamiętajmy o popularnych kiedyś modelach ceramicznych i produkowanych ze stali nierdzewnej. Specyficzny i nieco rzadziej spotykany, za to bardzo oryginalny jest też zlewozmywak z hartowanego szkła. Jednak to granitowy zlewozmywak podbija obecnie serca wielu konsumentów i z całą pewnością nie dzieje się tak bez przyczyny.

Granitowy zlewozmywak – poznaj jego największe zalety

To, czego takim zlewozmywakom nie można odmówić, to wysoka estetyka. Zlewozmywaki z granitu prezentują się bardzo efektownie i elegancko. Stanowią doskonałe uzupełnienie kuchennej zabudowy i – co bardzo istotne – dobrze komponują się z wnętrzami utrzymanymi w różnej stylistyce. Pasują do kuchni nowoczesnych, rustykalnych, klasycznych oraz minimalistycznych. Aranżacje z ich udziałem ułatwi dostępność modeli o zróżnicowanej kolorystyce. Dzięki temu granitowy zlewozmywak z łatwością dopasujemy do własnych potrzeb oraz wystroju kuchni.

Zlewozmywaki z granitu spotkamy najczęściej w klasycznych, stonowanych odcieniach. Będą to biele, beże, szarości i czernie. Jednak dla osób, które szukają do swojej kuchni bardziej oryginalnych rozwiązań, również znajdzie się coś odpowiedniego. Wystarczy wspomnieć, że na rynku znajdziemy też nieco rzadziej spotykane granitowe zlewozmywaki w oryginalnym kolorze czerwonym albo zielonym.

Trwałość materiału to jedna z największych zalet, jaką może pochwalić się granitowy zlewozmywak. To między innymi z tego powodu znajduje uznanie wśród użytkowników. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, szkody nie powinny mu też wyrządzić niskie ani wysokie temperatury. Przy odpowiedniej pielęgnacji granitowy zlewozmywak może służyć domownikom przez wiele kolejnych lat, nie tracąc przy tym nic ze swej estetyki.

Zlewozmywak z granitu i jego wady

Jak to zwykle bywa, obok zalet muszą pojawić się również wady. Na szczęście w przypadku zlewów granitowych wcale nie ma ich aż tak wiele. Tą, która podnoszona jest przez osoby zainteresowane ich zakupem, jest ich stosunkowo wysoka cena.

Dobrej jakości granitowy zlewozmywak może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Cena zależy w dużym stopniu od jego wielkości, formy oraz dodatkowych funkcji. Na rynku dostępne są przecież zlewy z ociekaczem, drugą komorą albo dodatkowymi akcesoriami (koszyczek, deska do krojenia itp.). Poza tym możemy wybierać spośród modeli o zróżnicowanych kształtach, a także zlewów nasadowych lub podwieszanych.

Nie bez znaczenia jest też duży ciężar zlewów granitowych. Należy go wziąć pod uwagę przy montażu w kuchni i przewidzieć w szafkach dodatkowe wzmocnienia.

Pomimo tych wad nie ulega wątpliwości, że granitowy zlewozmywak ma w sobie wiele uroku. Cieszy nasze oczy i doskonale prezentuje się w kuchni, co jest szczególnie istotne, jeśli ta pozostaje otwarta na salon.