Olej konopny właściwości lecznicze. Warty uwagi

Produkty przeznaczone do spożycia, które bazują na konopiach, wzbudzają ostatnio spore zainteresowanie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło ‘olej konopny właściwości lecznicze’, by przekonać się, że to nie tylko kontrowersyjny produkt. W dużej mierze szereg właściwości, jakie swoje zastosowanie znajdują w medycynie i lecznictwie. Sprawdzamy, na co można liczyć stosując go na własny użytek.

Olej konopny właściwości lecznicze i nie tylko

Biorąc pod uwagę wartości oraz wszechstronność zastosowań, jest to olej roślinny zajmujący czołowe miejsca. Największy atut to wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. 80% składu oleju konopnego to kwasy omega-3 oraz omega-6. Ich prawidłowe działanie na nasz organizm zależne jest od proporcji. W oleju konopnym można liczyć na wręcz wzorowe proporcje kwasów omega-3 i omega-6.

Choć powyższe kwasy zajmują najwięcej miejsca w składzie produktu, jakim jest olej konopny, właściwości lecznicze i prozdrowotne zawdzięczamy również występującym witaminom i minerałom.

Witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowego działania układu nerwowego. Witamina A wpływa korzystnie na narząd wzroku, zaś witamina E decyduje o elastyczności naczyń krwionośnych. Możemy liczyć na obecność wapnia, cynku, fosforu i magnezu. Pierwiastków, które są niezbędne dla naszego organizmu.

Choć ilość tych ostatnich nie jest zbyt duża, to ich połączenie, wraz ze wcześniej wspomnianymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, działa zbawiennie na nasz organizm. Poprawia się odporność organizmu oraz lepiej funkcjonuje układ krążenia. Kobiety mogą liczyć na wyregulowaną gospodarką hormonalną, a co za tym idzie, łagodzenie objawów syndromu napięcia przedmiesiączkowego.

Bogactwo przeciwutleniaczy to skuteczna bariera dla komórek rakowych. Kolejno zyskujemy na środku przeciwbólowym i łagodzącym stany zapalne, a także działającym moczopędnie oraz uspokajająco.

Dla urody olej konopny

Poza działaniem prozdrowotnym, zyskujemy na właściwościach upiększających. Wspomniane wcześniej kwasy decydują o młodej, zdrowej i pięknej cerze. Usprawnienie gospodarki naturalnymi lipidami pozwala lepiej radzić sobie skórze mieszanej, tłustej oraz łojotokowej.

Odpowiedni poziom nawilżenia, regeneracja, odżywienie i nadanie blasku. Leczenie łuszczycy czy egzemy oraz wspomagająco leczenie trądziku. O takich efektach marzy każda kobieta, która ma problem z cerą. Ale i inne osoby zmagające się z typowymi schorzeniami skórnymi.

Zastanówmy się dokładnie nad tym, czego trzeba naszemu organizmowi. Przeanalizujmy, z których suplementów diety możemy zrezygnować na rzecz oleju konopnego. Alternatywy nie przereklamowanej i nie obiecującej gruszki na wierzbie, lecz pożądane efekty. Olej konopny właściwości lecznicze i prozdrowotne posiada w 100%, o czym wiele osób zdążyło się już przekonać. Czas na Ciebie!