Poduszka do karmienia. Do czego może się przydać mamie i maluszkowi?

Poduszka do karmienia zdecydowanie ułatwia życie mamom małych dzieci oraz kobietom w ciąży. Choć w dawnych czasach nikt nie słyszał o takim wynalazku, dziś trudno byłoby się bez niej obejść.

Poduszka do karmienia, jak zwykło się nazywać wygiętą w kształcie rogala poduchę, może pełnić wiele różnych funkcji. W praktyce wygląda to tak, że ma niemal tyle przeciwników, co zwolenników. U nas pojawiła się wraz z moim drugim dzieckiem i znacznie ułatwiła wykonywanie wielu czynności związanych z opieką nad maluszkiem. Żałuję tylko, że nie miałam jej jeszcze przed porodem, kiedy to leżąc z ogromnym już wtedy brzuchem męczyłam się okropnie nie potrafiąc znaleźć wygodnej dla siebie pozycji. Nieznaczną ulgę przynosił wtedy zwykły jasiek, który jednak nie ma charakterystycznego, anatomicznego kształtu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że poduszka do karmienia to jeden z bardziej udanych zakupów, jeśli idzie o akcesoria dla niemowląt.

Kura Babci Dany

Kura Babci Dany to wyjątkowa poduszka do karmienia. Dostałam ją od mojej bratowej tuż po narodzinach maleństwa i do dziś jestem wdzięczna, że pokazała mi, jak wyjątkowa i przydatna jest to rzecz. Nigdy nie zapomnę tych bólów pleców, których trudno było się pozbyć podczas długich godzin spędzonych na karmieniu dziecka, kiedy urodziła się moja pierworodna. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jest sposób na to, żeby poradzić sobie z problemem. Kura Babci Dany, podobnie, jak wiele innych poduszek do karmienia znajduje wiele zastosowań w trakcie opieki nad maluszkiem. Jej wyjątkowość polega na tym, że producenci dołożyli wszelkich starań, by poduszka była bezpieczna dla dzieci i wygodna zarówno dla maluszków, jak i ich mam. Kura Babci Dany uszyta jest z bardzo miękkiej i nowoczesnej tkaniny, która jest bardzo przyjemna w dotyku nawet dla delikatnej skóry noworodków. Dzięki temu, że jest przewiewna, ograniczono nadmierne pocenie się maluszków. Wnętrze poduszki do karmienia wykonano z atestowanego i antyalergicznego puchu silikonowego. Kura Babci Dany to estetycznie wykonana, ręcznie szyta poduszka do karmienia, która może służyć też dziecku jako maskotka – przytulanka.

Poduszka do karmienia i jej zastosowanie

Kiedy odkryłam jak wiele zastosowań ma poduszka do karmienia, byłam na siebie trochę zła, że nie zdecydowałam się na jej zakup przy pierwszym dziecku.  A przecież mogłam ułatwić sobie tak wiele rzeczy. Poduszka do karmienia przydaje się mamie po pierwsze właśnie w czasie karmienia piersią. Jest odpowiednio wyprofilowana i stanowi idealną powierzchnię, na której można ułożyć maluszka podczas karmienia piersią. Dzięki niej łatwiej znajdziesz najwygodniejszą dla siebie i dla maluszka pozycję i uniknąć uciążliwych bólów pleców, których można nabawić się podczas wielu godzin spędzonych na karmieniu dziecka. Jej ogromne znaczenie dla wygody podkreślają również mamy karmiące dzieci mlekiem modyfikowanym, które donoszą, że znacznie łatwiej jest wtedy wygodnie ułożyć maluszka. Poduszka do karmienia może być też wykorzystywana jako kojec albo podpórka dla dziecka, które, co prawda potrafi już siedzieć, jednak przewraca się jeszcze niekiedy na boki lub do tyłu.

Choć opinie mam, co do przydatności takiego gadżetu, jak poduszka do kamienia są podzielone, ja jestem przekonana, że bez niej opieka na dzieckiem jest znacznie trudniejsza.