Prezent dla pierwszoklasisty na dobry początek

Dziecko rozpoczynające przygodę ze szkołą może się czuć zagubione i przerażone nową sytuacją. Wspieranie go w tych pierwszych dniach to rola rodziców i nauczycieli. Prezent dla pierwszoklasisty może pomóc mu uporać się ze strachem przed nieznanym i łatwiej przetrwać pierwsze dni w nowym środowisku.

Początek w szkole może być dla pierwszoklasisty bardzo trudny, zwłaszcza jeśli dziecko nigdy wcześniej nie było w budynku szkoły (choćby na chwilę ze starszym rodzeństwem), nie znało do tej pory swojego nauczyciela, ani szkolnych kolegów i koleżanek. Sytuacja, kiedy zostaje wrzucone w całkowicie nowe środowisko początkowo może je przerastać. Trudne chwile może pomóc mu przezwyciężyć dobrze dobrany prezent dla pierwszoklasisty. Najlepiej, jeśli będzie związany ze szkołą lub zdobywaniem nowej wiedzy. Może to być, choć nie koniecznie musi element wyprawki szkolnej.

Wyprawa szkolna a prezent dla pierwszoklasisty

Na osłodę pierwszych dni w szkole możesz kupić dziecku elementy wyprawki szkolnej, które przydadzą się w czasie zajęć lekcyjnych. Może to być piórnik z ulubionymi, bajkowymi postaciami, lub wielki zestaw kredek i flamastrów. Jeśli twoje dziecko lubi prace plastyczne, możesz też kupić bibułę, plastelinę i farby, których będzie mogło używać w domu. Pozwól mu nacieszyć się nowymi rzeczami i poczuć przedsmak tego, co będzie robiło w szkole. Jeśli będzie wiedziało, co je tam czeka, łatwiej zaakceptuje zmianę i chętniej wyruszy na podbój szkoły.

Nowe przybory, nowe możliwości

Maluszek, który dopiero rozpoczyna przygodą ze szkołą, nie zawsze zna takie przybory jak linijka, cyrkiel, czy kątomierz. Możesz go w nie zaopatrzyć i nauczyć, jak należy się nimi posługiwać. Jeśli zaciekawisz go tym, być może chętniej ruszy do szkoły  zaciekawione, czego ciekawego jeszcze będzie mogło się tam dowiedzieć. Równie dobrą opcją może być podświetlany globus lub wielka, ścienna mapa świata.

Wiedza ukryta w książkach

Jeśli twoja pociecha ma jakieś zainteresowania, możesz pokusić się o kupienie dla niej pozycji książkowych skierowanych do dzieci o tej właśnie tematyce. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie brakuje w księgarniach rozmaitych książek, niezależnie od tego, czego poszukujesz. Wiedzy o starożytnym świecie, informacji o kosmosie, czy może matematycznych łamigłówek? Z łatwością odnajdziesz je w każdej księgarni na półkach z literaturą dla dzieci.

Twoje dziecko łatwiej zaadoptuje się do zmian związanych z uczęszczaniem do szkoły, jeśli pokażesz mu jak wielu ciekawych rzeczy będzie mogło się tam dowiedzieć. Zainteresuj je nowymi akcesoriami i szkolnymi przyborami. Możesz też pozwolić, by razem z tobą wybrało swój prezent dla pierwszoklasisty.