Profesjonalny makijaż na wieczór. Podpowiadamy, jak go wykonać

Profesjonalny makijaż na wieczór. Podpowiadamy, jak go wykonać

Makijaż na wieczór na ogół jest bardziej wyrazisty od tego, który przygotowujemy na dzień. Jeśli chcemy, by był trwały i efektowny, powinnyśmy uwzględnić kilka zasad przy jego wykonaniu. Co konkretnie musimy wiedzieć?

Profesjonalny makijaż nie zawsze musi być wykonywany przez wizażystę. Czasem można zrobić go samodzielnie w domu. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki. Kluczową rolę odgrywa też właściwie nawilżona i zadbana cera. Tylko wtedy, gdy poświęcimy jej odpowiednio dużo uwagi, będziemy mogły cieszyć się efektownym wyglądem skóry zarówno bez makijażu, jak i po jego wykonaniu.

Przygotowanie skóry twarzy

Zanim nałożysz podkład, powinnaś wcześniej właściwie przygotować skórę twarzy. Pamiętaj, by nanieść na nią odpowiedni do Twojej cery krem, a kiedy ten zostanie już całkowicie wchłonięty, będziesz mogła nanosić kolejne kosmetyki.

W tym miejscu większość pań pamięta doskonale o podkładzie. Tymczasem kluczowe może okazać się również nałożenie bazy, o której więcej pisaliśmy tutaj. Bazę nanosi się przed podkładem, co jest niezwykle istotne ze względu na jej działanie. Baza doskonale kryje niedoskonałości cery oraz poprawia jej wygląd, maskuje widoczne pory, wygładza skórę. Ma jeszcze jedno ważne zadanie. Sprawia, że makijaż jest trwalszy, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, jeśli zaplanujemy dłuższe wieczorne wyjście.

Teraz przychodzi pora na podkład. Można nakładać go palcami albo gąbką lub pędzlem. Przy nakładaniu trzeba pamiętać, by robić to od środka twarzy na zewnątrz. Należy też uważać, by jego nadmiar nie zebrał się przy linii włosów, co skutkować będzie nieestetycznym konturem wokół twarzy.

Na koniec nakładamy jeszcze korektor pod oczy. Robimy to delikatnie, unikając pozostawienia jego nadmiaru w zmarszczkach mimicznych. Jednocześnie jednak staramy się ukryć sińce i przebijające pod cienką skórą naczynia krwionośne.

Pora na makijaż oczu

Makijaż oczu powinien uwzględniać rzęsy, brwi i powieki. Kontur brwi warto zaznaczyć przeznaczoną do nich kredką. W tym przypadku ważne jest, by wcześniej nadano im ładny kształt. Regulację brwi można przeprowadzić samodzielnie – jeśli oczywiście posiadamy taką umiejętność – lub w gabinecie kosmetycznym.

Ładny kształt oka pomoże nam uzyskać kredka do oczu. Idealnie będzie, jeśli nadamy im kształt zbliżony do migdała. Kreska na powiece powinna delikatnie wychodzić poza linię rzęs w zewnętrznym kąciku. Pozwoli to optycznie powiększyć oko i nadać mu ładny kształt.

W wieczornym makijażu ważną rolę odgrywają cienie do powiek. Zaleca się użycie przynajmniej dwóch odcieni tego samego koloru. Czasem są to aż trzy odcienie. Zaczynamy od najjaśniejszego, nanosząc go w wewnętrznym kąciku oka. Potem stopniowo, w miarę zbliżania się ku jego zewnętrznej stronie przechodzimy do ciemniejszych kolorów. Cienie należy nanieść też na dolnej powiece, choć tu robimy to znacznie delikatniej i przy zewnętrznym kąciku łączymy je z kosmetykami naniesionymi na górną powiekę.

Na koniec należy jeszcze dokładnie wytuszować rzęsy. Przy wieczornym, mocniejszym makijażu można nanieść dwie, a nawet trzy warstwy tuszu. Na koniec trzeba  wyczesać rzęsy i usunąć ewentualne grudki.

Usta, policzki i uzyskany efekt

Podkreślenie ust często jest nie mniej ważne od makijażu oczu. Wiele zależy tu jednak od tego, czy lepiej czujemy się w mocniejszym makijażu, czy w delikatnym. Podkreślając ładnie oczy,  do ust można zastosować delikatny błyszczyk, a efekt i tak będzie zadowalający.

Ładny owal twarzy uzyskamy, podkreślając kości policzkowe ciemniejszym odcieniem różu. Dzięki temu makijaż stanie się też bardziej wyrazisty. Na koniec pozostaje jeszcze utrwalenie makijażu. Robimy to za pomocą specjalnej mgiełki o działaniu utrwalającym. Wystarczy spryskać nią twarz i voila, zachwycający efekt murowany.