Technorattan – materiał wzorowany na rattanie

Technorattan, czyli syntetyczna żywica, która bazuje na włóknach polietylenowych lub poliuretanowych, ale dodatkowo wzmocnionych. Choć to tworzywo sztuczne, potrafi do złudzenia przypominać naturalną plecionkę rattanową. Na rynku znajdujemy meble ogrodowe oraz akcesoria produkowane zarówno z rattanu, jak i technorattanu. Jakimi cechami wygrywa technorattan?

Technorattan – trwałość warta swojej ceny

W sklepach z meblami ogrodowymi, przyglądając się technorattanowym meblom, w pierwszej chwili uwagę na siebie zwraca ich wysoka cena. Możemy jednak zagwarantować, że w tym przypadku jest to inwestycja w produkty, które są w stanie przetrwać nawet kilkanaście lat użytkowania. Skoro technorattan tak bardzo przypomina meble z naturalnego rattanu, tańsze, po co przepłacać? Otóż przepłacanie wcale nie wchodzi w grę!

Rattan jest zdecydowanie mniej odporny na działanie czynników zewnętrznych. Szybciej niszczeje, może się odbarwiać, dlatego tak wykonane meble ogrodowe, nie są w stanie długo cieszyć oczu użytkowników. Technorattan wiernie odwzorowuje rattan, jednak stworzone z niego meble, zaliczane są do niezniszczalnych. Mnogość zalet sprawia, że wykonuje się z niego nie tylko meble ogrodowe, ale i akcesoria czy ozdoby, osłonki na donice i osłony balkonowe. Rozmaite artykuły, które mogą gościć w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, ale i w domu.

Technorattan i jego właściwości

Elastyczność to cecha, która sprawia, że technorattanowe meble ogrodowe mogą przybierać rozmaite kształty. Najczęściej spotyka się klasyczne krzesła, fotele, podnóżki i stoliki, rzadziej natomiast leżaki czy huśtawki. Można z powodzeniem nabywać całe zestawy lub łączyć ze sobą pojedyncze elementy, aby uzyskać indywidualny efekt aranżacyjny.

Technorattan jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Nie traci właściwości pod wpływem działania wysokiej i niskiej temperatury. Nie odbarwia się nawet przy silnym słońcu. Deszcz, śnieg, grad? Żaden problem! Jeśli jest chęć i potrzeba, by technorattanowe produkty przechowywać na zewnątrz – nie trzeba się o nie martwić.

Dla każdego, niezależnie od budżetu

Ci, którzy mają nieco mniejszy budżet na zakup mebli ogrodowych lub ozdób, nie muszą rezygnować z materiału, jakim jest technorattan. Znajdujemy tu bowiem ogrodowe elementy w różnych cenach. Skąd te różnice? Najtańsze wykonania bazują na płaskiej plecionce, którą łatwo się wykonuje, stąd niższe koszty zakupu. Droższe są produkty stworzone z plecionki półokrągłej lub okrągłej. Te zaś są praktycznie niemożliwe do odróżnienia od klasycznego rattanu, poza tym trudno się je wykonuje, stąd najwyższe ceny.

Czy to oznacza, że płaska plecionka odbierze efekt naturalnego produktu? Skądże znowu! Aby dostrzec taki detal trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć, a przecież odpoczywając w ogrodzie, raczej nie zwracamy uwagi na aż takie szczegóły.

Spełnijmy swoje marzenie o trwałych, żywotnych i pięknych meblach ogrodowych oraz elementach ozdobnych. Postawmy na technorattan! Modny, wygodny i efektowny.