Trampki dla dzieci – modne i uniwersalne rozwiązanie

Trampki dla dzieci to niezwykle modne, ale przede wszystkim bezpieczne obuwie dla Twojej pociechy. Nic więc dziwnego, że swoją uniwersalnością podbiły serca mam i maluszków. Niezwykle wygodne, bezpieczne i praktyczne sprawdzą się w każdej codziennej sytuacji. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze konkretnych, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Jakich? Podpowiadamy w artykule!

Buty sportowe a trampki

Trampki dla dzieci są bardzo często zestawiane z butami sportowymi. Ich brak rozróżnienia to błąd. Buty sportowe bowiem przeznaczone są przede wszystkim na lekcje wychowania fizycznego, do aktywnego wypoczynku na dworze oraz amatorskiego uprawiania sportu np. grania w piłkę nożną.

Buty sportowe są wykonywane z innych materiałów niż trampki. Ich podeszwa jest przede wszystkim grubsza, dzięki czemu amortyzuje stópki pociechy podczas skoków, biegu i innych czynności związanych z aktywnością  fizyczną. Poza tym w inny sposób usztywniają również piętę dziecka – dzięki odpowiedniej stabilizacji nóżka maluszka się nie przemieszcza. Stopa ma twarde podłoże, przez co nie jest narażona na kontuzje.

Trampki dla dzieci – bezpieczna wygoda

Trampki są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, który dopasuje się do każdego dziecięcego stroju – niezależnie od tego, czy towarzyszą podczas codziennych psot, czy są kompanami eleganckich szkolnych wystąpień. Dobrze komponują się zarówno z dziewczęcymi sukienkami i spódniczkami, jak i spodniami oraz szortami.

Aspekt stricte związany z modnym dodatkiem to nie jedyny czynnik przemawiający za zakupem trampek dla dziecka. Jest to niezwykle lekkie obuwie, dzięki czemu nie obciąża stópki maluszka podczas dnia spędzonego w przedszkolu czy szkole. Komfortowe i przewiewne są chętnie zakładane na rodzinne spacery po parku i weekendowe wycieczki za miasto. Ich cechą wyróżniającą jest płaska podeszwa, klasyczne sznurowadła i rzepy, dlatego też są bezpiecznym obuwiem podczas szaleństw na placu zabaw. Trampki swoim kształtem mogą przypominać również tradycyjne kapcie – są to tzw. slippersy – jest to jednak modny dodatek do ubrań dla starszaków i zbuntowanych nastolatków.

Klasyczne a może z nutką szaleństwa?

Trampki na początku swojej „kariery” były dość klasycznym obuwiem niczym niewyróżniającym się – białe lub czarne sznurowadła, reszta kolorystyki raczej wpisująca się do kanonu podstawowych barw. Niemniej jednak z czasem pojawiły się ich różnorodne interpretacje. W ten oto sposób dochodzimy do modnego przełomu – farbowane sznurowadła, finezyjna podeszwa, całość przyozdobiona oryginalnymi detalami. To samo dotyczy materiałów, które były stosowane do ich wykonania. Początkowo popularnym określeniem na trampki były „szmaciaki” (zwykły materiał, który pozwalał na zakup tego typu butów za grosze). Aktualnie popularnymi materiałami są – dżins, zamsz, a nawet skóra naturalna. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów są bardzo wytrzymałe i trwałe.

Trampki dla dzieci powinny być przewiewne, ładne, wytrzymałe i przede wszystkim wygodne. Odpowiednio dobrane bowiem pozwalają na prawidłowy rozwój dziecięcej stópki.