Zabezpiecz swoje meble ogrodowe przed niekorzystnymi warunkami!

Ostatnie tak ciepłe dni to idealna okazja, by skorzystać z odpoczynku na świeżym powietrzu. Tuż po nich trzeba będzie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mebli ogrodowych. Im lepiej przygotujemy je do sezonu jesienno-zimowego, tym w lepszym stanie będą w przyszłym roku. Co trzeba zrobić? Co dokupić, by ulubiony leżak i kształtny stolik posłużyły jeszcze długi czas?

Czyszczenie mebli ogrodowych

Nie ma znaczenia, z jakiego materiału wykonane są meble ogrodowe. O każde z nich trzeba dbać równie mocno. Wprawdzie są produkty, które wymagają mniej bądź więcej pracy, ale żadnego z nich nie można pozostawić bez należytej opieki. Niestety, pogoda przestaje rozpieszczać. Coraz chłodniejsze dni, obfite deszcze, a w końcu mróz mogą sprawić, że wygodne i estetyczne meble ogrodowe, kolejnego sezonu zwyczajnie nie dotrwają.

Na początek należy zadbać o usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Kurz, rozmaite plamy, odbarwienia – zwykle wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie dodatek łagodnie działających detergentów. Pozostawione plamy mogą wniknąć w głąb niektórych mebli, a potem będzie za późno na ich usuwanie.

Najdelikatniej należy obchodzić się z meblami drewnianymi. Drewno jest podatne na wilgoć, więc wymaga bardzo dobrze wyciśniętej ściereczki do czyszczenia. Poza tym warto zadbać o ewentualne naprawy, jeśli coś uległo uszkodzeniu. Każda, nawet niewielka rysa czy innego rodzaju uszkodzenie, stają się doskonałym miejscem do nasiąkania wilgocią, a w końcu rozwoju grzybów czy pleśni. Drewna zajętego przez pleśń, w późniejszym czasie nie da się uratować.

O meble ogrodowe z tworzyw sztucznych nie trzeba martwić się aż tak bardzo. Nikt z nas jednak nie chce, by za niecały rok, wyciągając je z piwnicy czy garażu, od razu trzeba było brać się za czasochłonne mycie.

Pokrowce na meble ogrodowe

Wszystko czyste i gotowe na przechowywanie? Idealnie! Czas zatem zainwestować w pokrowce do mebli ogrodowych. Zakup specjalnej plandeki pozwala zapewnić należytą ochronę każdego rodzaju produktom. Łatwo o dopasowanie do różnych kształtów i zabezpieczanie nie tylko pojedynczych krzeseł czy foteli.

Decydując się na komplet, na który składają się meble ogrodowe z Bazkar.pl, warto od razu pokusić się o zakup dostosowanego do danej kolekcji pokrowca ochronnego. To gwarancja pożądanej jakości i wymiarów, które będą idealnie dopasowane.

Pokrowce chronią nie tylko przed dostępem kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki ich zastosowaniu można liczyć na to, że na meble nie będą działać promienie słońca, które mogą zaowocować odbarwieniem.

Gdzie przechowywać meble ogrodowe?

Do przechowywania przydaje się miejsce suche i chłodne. Wystarczy piwnica czy garaż. Pokrowiec ochronny jest obowiązkowy, jeśli meble ogrodowe będą musiały przetrwać w innych warunkach, ale nawet w wydzielonych pomieszczeniach, dobrze jest pokusić się o jego założenie.

Gdy przyjdzie czas ponownego spędzania wolnych chwil w ogrodzie lub na tarasie, ze znajomymi czy rodziną, pokrowiec wystarczy złożyć, schować i gotowe!